CBI Gili 24 Inch Grey Oak Modern Bathroom Vanity LS-GL24-CG
Free Shipping
Save 10%
LS-GL24-CG
In stock
Cement Grey
pop up drain in matte black pop up drain in brushed gold
LED Mirror with Defogger -5% off regular price
30 days
Shop Local: Free Bay Area store pickup
  • 30120 Ahern Ave, Union City, CA 94587
  • Phone/Text: 510-974-6895
  • Most orders are available for pickup within one business day
  • For assistance, please feel free to reach out via phone or text at 510-974-6895.
Delivery
Payment options
Our advantages
SKU#: LS-GL24-CG
This 23.5 in. single vanity has an alluring blend of traditional and modern influences. Perfecting the balance of hues and textures, this CBI Enna bathroom vanity comes with a pure white ceramic counter top with single hole faucet mount, two doors and one drawer with soft closing mechanism.  Countertop and sink come in separate boxes for secure shipping and need minimal installation.
With the vanity's superior, clean-line design, this piece will look amazing in any bathroom.
Features
  • 23.5 in. W x 18.5 in. D x 33.7 in. H vanity provides ample storage in a limited space
  • Material of Cabinet: Wood and MDF
  • Cabinet Finish: Cement Grey
  • Material of Sink: Porcelain
  • Matte black handles
  • Decorative furniture-style vanity gives your bathroom a custom look to complement your decor
  • One drawer and 2 doors with slow-closing bumpers and hinges
  • Fully-assembled cabinet for fast and easy installation
  • Faucet and pop up drain are NOT included in price
  • Includes all hardware needed for installation
Specifications:
  • Dimensions of Vanity: 23.5" W x 18.5" W x 33.7"H
What's Included:
  • Vanity cabinet and Sink
SKU:
LS-GL24-CG
Width:
24"
Brand:
CBI
Number of Sinks:
1
Collection:
GILI
Color:
Cement Grey
Type:
Free Standing
Countertop Material:
Porcelain
Number of Cabinets:
2
Number of Drawers:
1
Number of Shelves:
2
Sink Material:
Porcelain
Dimensions:
24 in. W x 18.5 in. D x 33.7 in. H
Vanity Dimensions:
24" W x 18.5" D x 33.7"H
Faucet Holes:
Style:
Contemporary
Ship Method: Truck Freight Delivery (Learn More)
Ships To: 48 Contiguous States of US
Ship Time: Leaves our warehouse in 1-3 days
Estimated Delivery Time: 3-10 days after leaving our warehouse
We have no FAQs to display for  this product now.
No posts found
Write a review
Customers who bought this item also bought
Fast and high quality delivery
Most orders ship within 2 business days
100% Satisfaction Guaranteed